W firmie Green Data zajmujemy się profesjonalnym niszczeniem dokumentów na zlecenie przedsiębiorców z Gdyni i innych pomorskich oraz mazowieckich miejscowości. Poddajemy utylizacji wszystkie niepotrzebne akta w formie papierowej i elektronicznej, zalegające na półkach w archiwach i magazynach. Dysponujemy wszelkimi niezbędnymi do wykonywania tego typu usług certyfikatami oraz zezwoleniami. Dokładamy wszelkich starań, aby proces unicestwiania przekazanej nam dokumentacji przebiegał szybko i sprawnie, z zachowaniem wszelkich zasad bezpieczeństwa.

Niszczenie dokumentów w zgodzie z obowiązującym prawem

Biorąc pod uwagę obowiązujące regulacje prawne, niszczenie dokumentów firmowych i finansowych traktowane jest jako jeden ze sposobów przetwarzania danych. Zgodnie z wytycznymi zawartymi w RODO obowiązek systematycznej destrukcji różnego rodzaju pism dotyczy zarówno podmiotów publicznych (np. placówek oświatowych albo medycznych), jak i firm prywatnych. Jako doświadczeni specjaliści oferujemy wspomnianym organizacjom kompleksową pomoc w unicestwianiu nieaktualnych materiałów. Przejmujemy na siebie pełną odpowiedzialność za właściwe zabezpieczenie poufnych danych tak w trakcie transportu dokumentacji do niszczarni, jak i podczas jej utylizacji.

W razie konieczności bierzemy też czynny udział w selekcji akt. Uświadamiamy przedsiębiorcom z Gdyni, że niszczenie dokumentów można przeprowadzić legalnie tylko wtedy, gdy minął wymagany okres ich przechowywania. Na przykład w przypadku ksiąg rachunkowych czas ten wynosi 5 lat, natomiast gdy w grę wchodzą karty chorób pacjenta i inne medyczne zaświadczenia, wydłuża się on do 22 lat.

Proces utylizacji dokumentów krok po kroku

Przy realizacji usług związanych z destrukcją akt firmowych i finansowych postępujemy zgodnie z określonymi procedurami. Przekazane nam pisma wkładamy do specjalnych pojemników, których wieczka zaklejamy plombami. Transport dokumentów przeznaczonych do niszczenia odbywa się przy użyciu specjalnego samochodu. Treść materiałów poddawanych dewastacji za pomocą odpowiednio dobranych maszyn przemysłowych staje się nieodzyskiwalna, tzn. niemożliwa do odtworzenia. Klienci lub ich pracownicy mogą osobiście nadzorować przebieg unicestwiania dokumentacji. Na życzenie przedsiębiorców przygotowujemy także materiał filmowy rejestrujący całe zdarzenie.

Serdecznie zapraszamy właścicieli firm z Gdyni i okolic do skorzystania z naszej profesjonalnej pomocy przy niszczeniu dokumentów. Zapewniamy miłą i rzeczową obsługę oraz przystępne ceny.

Green Data i Wspólnicy
Oddział Gdynia